Debatemne: Cycling Career - Lav din helt egen rytter :: Pauls Hyggelige Hus (Hyggetråden)

Oprettet af Paul McCollan d. 08-04-2013 20:54
#1

Hey boys!

Vi er forhelvede et hold.. jeg synes da der mangler et sted hvor vi kan samles og hygge sammen.. Et andet sted end kun dér i holdbusserne ved løb.. vi skal sgu kunne hygge sammen. Vi er et hold drenge! Vi skal skabe en god atmosfære..

Jeg ligger gerne hus til. Jeg bor her lidt øst fra Firenze i Reggello.. i kommer bare forbi drenge.

Lad os bruge dette sted (OFF CC: tråd) som et sted hvor vi kan hygge os sammen.. er jeg den eneste der er frisk??

Redigeret af Chris Boardman d. 13-04-2013 11:45

Oprettet af Frederik Heeg d. 08-04-2013 20:59
#2

Jeg er sgu frisk!

Oprettet af Paul McCollan d. 09-04-2013 11:03
#3

Lyder godt, Frederik! Hva med jer andre?? Kan se i har været 12 herinde i klubhuset og se.. hvad med noget respons?! Come on drenge!

Oprettet af Guillermo Bonego d. 09-04-2013 12:59
#4

Er der også plads til en gammel mand som mig? Pfft

Oprettet af Paul McCollan d. 09-04-2013 13:27
#5

Gamle som unge er velkommen! Vi skal have skabt en god atmonsfære på holdet. Det synes jeg mangler. I kommer bare forbi, gutter!!

Til jer der ikke skal med til Tour de France: Jeg regner med i kommer forbi og kigger! Vi skal have den bedst mulige opbakning til at sikre os sejre!

Oprettet af Steve Bruges d. 09-04-2013 14:57
#6

Hey boys!

Nu skal det ikke blive for useriøst hernede vel??
Vi skal satme være i form til når det gælder..

Men holdånd skal der være.. alle for en og en for alle!

Oprettet af Emil Joergensen d. 10-04-2013 21:14
#7

Jeg vil da sidde foran TV´et og se jer lide hele sommeren, skal nok blive sjovt Smile

Oprettet af David Milivic d. 10-04-2013 21:39
#8

YOLOSWAG, I'm in!

Oprettet af Gando Gbana d. 11-04-2013 00:40
#9

Jeg ser da i høj grad frem til at køre touren for første gang. Det bliver helt sikkert hårdt, men sådan er cykelløb nu engang.

Uden hårdheden ville sejrene og oplevelserne heller ikke være så store.

Oprettet af Frederik Heeg d. 11-04-2013 08:56
#10

Emil Joergensen skrev:

Jeg vil da sidde foran TV´et og se jer lide hele sommeren, skal nok blive sjovt Smile

Ja, du får fornøjelsen af at se mig lide endnu engang. Det er et smukt syn, så nyd det!

Oprettet af Paul McCollan d. 11-04-2013 14:31
#11

Gando Gbana skrev:

Jeg ser da i høj grad frem til at køre touren for første gang. Det bliver helt sikkert hårdt, men sådan er cykelløb nu engang.

Uden hårdheden ville sejrene og oplevelserne heller ikke være så store.

Du skal vel mig ud og træne i Flanderen her de næste par uger (ved mindre du skal køre DL). Vi skal lige blive klar til TT på brosten og brostensetapen...

Oprettet af Gando Gbana d. 11-04-2013 17:11
#12

Jeg skal køre DL så jeg får mig noget bjergtræning i stedet. Smile

Jeg tror heller ikke at jeg nogensinde bliver god til at køre på brosten, uanset hvor meget jeg så træner på dem.

Oprettet af Paul McCollan d. 12-04-2013 09:19
#13

Nå for pokker.. det var da satans.. forhåbentligt kan du lidt på en ttt med brosten - det er i hvert fald nødvendigt, min ven!

Slet ikke noget der skal med til Flanderen og ha' lidt god brostenstræning. ja, steve - du har i hvert fald brug for det!

Oprettet af Morten Konge d. 12-04-2013 10:11
#14

Nej tak brosten er slet ikke min kop te

Oprettet af Frederik Heeg d. 12-04-2013 10:30
#15

Jeg har ikke trænet så meget på dem efter at jeg er blevet professionel, men da jeg var 21 kørte jeg 4 top 6 placering hjem i U23 brostensløbene. Men jeg er da god nok til at køre en samlet 4. plads hjem i Eneco Tour sidste år Smile

Oprettet af Chris Boardman d. 13-04-2013 11:44
#16

Ja Frederik du har altid kunnet det, bare ikke rigtigt trænet det. Paul, jeg vil da gerne smutte en tur med dig, selvom det nok ikke giver meget at have en gammel mand som mig med. Jeg skal først til løb (som sportsdirektør) i Chrono Wink

Oprettet af Paul McCollan d. 13-04-2013 16:11
#17

JA, chris.. hvis du skal med så kunne jeg sgu lige så godt køre alene. Du kommer jo bare til at sidde klistret i mit baghjulet indtil du slipper!

Heeg, brosten er sgu fandens vigtigt, og du har bare at få trænet det med mig her op til tour, eller i hvert fald til vinter, så du er klar til næste sæsons strabadser.

Oprettet af Chris Boardman d. 13-04-2013 16:14
#18

nå ja.. men jeg kan jo køre i bil bagved

Oprettet af Frederik Heeg d. 13-04-2013 16:43
#19

Paul McCollan skrev:

JA, chris.. hvis du skal med så kunne jeg sgu lige så godt køre alene. Du kommer jo bare til at sidde klistret i mit baghjulet indtil du slipper!

Heeg, brosten er sgu fandens vigtigt, og du har bare at få trænet det med mig her op til tour, eller i hvert fald til vinter, så du er klar til næste sæsons strabadser.

Nu må vi se. Hvis jeg tager et smut til Europa kommer jeg nok forbi. Her i Indien er der ingen brosten.

Oprettet af Paul McCollan d. 13-04-2013 16:46
#20

Jeg betaler billetten, Frederik - det er ligemeget, ligegyldigt!